Podsumowanie akcji przesiewowych badań w kierunku jaskry

13 mar, 2021 | admin |

Podsumowanie akcji przesiewowych badań w kierunku jaskry

W czwartek tj. 11.03.2021 w Gabinecie Okulistycznym GlaucoMed przeprowadziliśmy badania przesiewowe w kierunku jaskry, w ramach Światowego Tygodnia Jaskry, w których wzięło udział 20 pacjentów. Zainteresowanie Pacjentów było ogromne, a frekwencja w tym dniu była na poziomie 100%, co może sugerować zwiększone zapotrzebowanie na tego typu akcje.

Podczas badań, każdy z pacjentów odpowiadał na pytania dotyczące korekcji okularowej, swojego stanu zdrowia, czy też obciążenia rodzinnego. Ponadto zostały wykonane badania okulistyczne:

– pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,

– pomiar grubości rogówki (CCT),

– badanie przedniego odcinka oka,

– badanie dna oka.

Po analizie wyników w/w badań jeśli była taka potrzeba dr hab. n. med. Adrian Smędowski kierował Pacjentów do dalszej diagnostyki w kierunku jaskry.

Wyniki przeprowadzonych badań

13 na 20 osób zostało skierowanych do dalszej diagnostyki jaskry. Pośród tych 13 osób, 8 Pacjentów zdeklarowało, że ktoś z rodziny choruje na jaskrę.

Jaskra bywa bardzo podstępna i wymaga szczególnej diagnostyki i traktowania. Oto jakie badania należy wykonać by diagnostyka została przeprowadzona w sposób efektywny, dowiedzą się Państwo z artykułu dr hab. n. med. Adriana Smędowskiego na temat pięciu najważniejszych testów na jaskrę: https://glaucoma.pl/poznaj-swoja-chorobe/piec-najwazniejszych-testow-na-jaskre/

Zapraszamy do naszego Gabinetu Okulistycznego znajdującego się w Bytomiu przy ulicy Moniuszki 20 lok. 209, który wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, przeznaczony do kompleksowej diagnostyki i leczenia jaskry.

GlaucoMed Gabinet Okulistyczny

Write Reviews

Leave a Comment

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews